سونامی سموم سرطان زای میوه ها به مجلس کشیده شد
۱۳۹۲/۰۶/۲۶

به گزارش همشهری

اثرات نا مطلوب سموم شیمیایی بر سلامت

دکتر رضایی متخصص تغذیه: اگر کودهای شیمیایی  وارد بافت مواد غذایی شوند دیگر شستن، پختن و پوست کندن نیز نمی تواند اثرات نامطلوب آن را بر سلامت بدن از بین ببرد. از سوی دیگر هنگامی که کودهای شیمیایی به خاک اضافه شود این کودها بر اثر آبیاری و بارندگی همراه با سموم آفات نباتی وارد سفره های آب زیرزمینی می شود و اگر آب شهرهای بزرگ از این منابع تامین شود به طور قطع بخشی از این ها داخل آب می ماند و به طور غیر مستقیم وارد بدن انسان می شود.

امواج سونامی سرطان به مجلس رسید. روز گذشته وزیر جهاد کشاورزی به مجلس آمد تا به سوال یک عضو هیات رئیسه مجلس درباره افزایش میزان سموم سرطان زای به کار رفته در محصولات کشاورزی ایران پاسخ دهد. کارشناسان از روند افزایش شتابان سرطان در ایران به عنوان سونامی سرطان نام می برند. این گزارش حاکی است که محمد دهقان نماینده مجلس در صحن علنی و خطاب به وزیر مذکور اظهار داشت: بر اساس نظر کارشناسان و آمار رسمی کشور وضعیت محصولات کشاورزی ما به دلیل استفاده از سموم شیمیایی زیاد، خطرناک است و سالانه 70هزار بیمار سرطانی به آمار سرطانی های کشور اضافه می شود که یک سموم آنها بر اثر محصولات کشاورزی مسموم دچار این بیماری می شوند. سوال دهقان در خصوص نحوه اجرای بند و ماده 34 برنامه 5 ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران بود که پس از بررسی و پاسخگویی وزیر جهاد کشاورزی در کمیسیون بهداشت و درمان نمایندگان از پاسخ های وی قانع نشدند و کمیسیون مربوطه حیطه سوال دهقان را ملی اعلام کرد. دهقان در سوال خود اظهار داشت: نظر کارشناسان رسمی کشور این است که وضعیت محصولات کشاورزی ما خطرناک است. ما رتبه نخست در بیماری سرطان معده را در جهان داریم شاید گفتن این مطلب خوب نباشد اما نگفتن آن نیز خوب نیست. دهقان ادامه داد: وزارت بهداشت نیز تایید کرده است که آمار ابتلا به سرطان در کشور ما رو به افزایش است و یک سوم مبتلایان به سرطان به خاطر آلودگی محصولات کشاورزی به این بیماری دچار می شوند. وی با بیان اینکه اقدامات انجام گرفته از سوی جهاد کشاورزی کافی نیست و با توجه به نظر کارشناسان سرعت رشد بیماری سرطان به خصوص در کودکان رو به افزایش است، گفت: اقدامات ما بسیار عقب تر از رشد این بیماری است.

متاسفانه محصولات کشاورزی ما بعد از صادر شدن مرجوع می شوند و دوباره همین محصولات مرجوعی که استانداردهای لازم را نداشته اند بین مردم توزیع می شوند و آب هم از آب تکان نمی خورد. نخستین خواسته مردم از مسئولان توجه به سلامت آنهاست اما در کشور ما به دلیل عدم فرهنگسازی و بی توجهی به حساسیت های لازم سالانه میلیاردها تومان دارو صرف درمان اینگونه بیماری ها می شود. در نهایت بعد از طرح سوال دهقان و پاسخ وزیر جهاد کشاورزی، ابوترابی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از دهقان؛ نماینده مردم ترقبه و چناران به خاطر طرح این سوال که مربوط به سلامت محصولات کشاورزی و مردم به سلامت محصولات کشاورزی و رعایت استاندارد و سلامت لازم تلاش کرده و گزارش مربوطه را به کمیسیون جهاد کشاورزی و بهداشت ارائه کند. دهقان پذیرفت و گفت: اما این اقدام دلیلی بر قانع شدن من نیست. دکتر رضا رضایی، متخصص تغذی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این باره به همشهری گفت: کودهای شیمیایی و سموم دفع آفات نباتی از جمله عواملی هستند که می توانند از طریق آب، هوا و غذا و از راه پوست، گوارش و مخاط وارد بدن شوند و تاثیرات نامطلوبی بر عملکرد بدن داشته باشند و باعث بروز اواع بیماری و حتی سرطان شوند. این متخصص تغذیه تصریح کرد: نیتروزامین یک ماده سرطان زاست که از طریق کودهای شیمیایی وارد بدن انسان می شود و افزایش آن انسان را باخطرات جدی روبرو می کند.

دکتر رضایی گفت: افزایش این ماده سرطان زا اثرات خطرناکی بر دستگاه گوارش، روده بزرگ و کبد می گذارد و به این طریق احتمال ایجاد سرطان را افزایش می دهد.

در این زمینه دکتر مجید حاجی فرجی، رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور و رئیس انجمن تغذیه ایران هم به همشهری گفت: استفاده و مصرف میوه و سبزی همواره به مردم توصیه می شود اما به دلیل آنکه ممکن است برخی کشاورزان استانداردهای لازم را در زمینه استفاده از سموم دغع آفات نباتی رعایت نکنند، احتمال بروز سرطان به ویژه سرطان دستگاه گوارش افزایش می یابد. او به مردم توصیه کرد: هنگام خوردن میوه و سبزی چه خام و چه پخته، چه وارداتی و چه محصول داخل حتما شست شوی چند مرحله ای شود.